TYLKO U NAS

Zamek dodatkowy do drzwi Gardessa.

Jako jedyni w Krakowie montujemy zamki dodatkowe do drzwi antywłamaniowych Gardessa, a na podstawie oświadczenia producenta – drzwi nie tracą gwarancji.

Oferujemy, więc Państwu zamek dodatkowy wpuszczany (jeden dodatkowy rygiel, który się wysuwa z drzwi), wraz z wkładką wyposażoną w pokrętło od środka i szyldy w kolorze odpowiadającej obecnym klamką.

Po zamontowaniu zamka, drzwi wyglądają następująco:

drzwi-zamek1
drzwi-zamek2

widok od wewnątrz

widok od zewnątrz

 

Zamek dodatkowy do drzwi DIERRE

Drzwi Dierre ASSO-3 jesteśmy wstanie wyposażyć w zamek dodatkowy, a producent nie odbierze Państwu gwarancji.

Drzwi z zamontowanym zamkiem dodatkowym:

dierre-zamek1
dierre-zamek2

widok od wewnątrz

widok od zewnątrz

Modernizacja Zamków zabytkowych

Wychowani na pięknych zabytkach starego Krakowa z dużym sentymentem podchodzimy do każdego starego zamka, klucza i drzwi. Niestety miłość do zabytków walczy z naszą wiedzą i doświadczeniem z zakresu zabezpieczeń antywłamaniowych.

Słysząc o każdym kolejnym włamaniu do zabytkowego Kościoła, szczerze się oburzamy i dlatego z dużym sentymentem podchodzimy do modernizacji zabytkowych Zamków. Jednocześnie traktując to jak wyzwanie.

Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży – zabytki muszą być chronione w sposób maksymalny , aby nie stanowiły tak łatwego łupu dla złodziei, a jednocześnie nie wolno kosztem dobrego zamknięcia szpecić ogólnego charakteru budynku.

Na zdjęciu przedstawiony zamek elektromotoryczny ABLOY EL 560 , zmodernizowany i zabudowany zgodnie z sugestiami Konserwatora Zabytków Miasta Krakowa, który czuwał nad naszą pracą . Zamek zamontowany w olbrzymiej bramie wejściowej do Urzędu Miasta od strony Pomnika Dietla , stanowi zabezpieczenie ( stanowisko ochrony na bieżąco śledzi czy zamek jest zamknięty, otwarty kluczem, lub za pomocą przycisku wyjścia ewakuacyjnego).

Drzwi zostały w ten sposób dostosowane do wymogów bezpieczeństwa antywłamaniowego jak również stanowią wyjście ewakuacyjne na wypadek zagrożenia życia w obiekcie.

Zamek ABLOY EL zamyka się całkowicie (rygiel dolny wysuwa się automatycznie) przy każdym zamknięciu drzwi, a otwarcie następuje po przekręceniu klucza lub awaryjnie po odcięciu zasilania (np. przyciskiem wyjścia ewakuacyjnego).

Nawet najnowocześniejszy zamek można zamontować tak aby nie szpecił pięknych, zabytkowych drzwi!!

My to potrafimy 🙂