Modernizacja zamków zabytkowych

Modernizację zamków starych/zabytkowych najczęściej wykonujemy w kościołach, ponieważ najczęściej to tam można jeszcze spotkać zamknięcia na bardzo duże (co za tym idzie niewygodne) klucze.

Modernizacja najczęściej polega na przerobieniu starego zamka w taki sposób aby nie zniszczyć jego oryginalnego wyglądu, a zamknięcie stało się: wygodniejsze, bezpieczniejsze i tanie w eksploatacji .

Proces modernizacji jest bardzo pracochłonny i nieraz trwa kilka miesięcy. Należy pamiętać, że stare zamki nie były wykonywane wg jakiegoś wzorca w fabryce, ale ręcznie przez rzemieślników. Co za tym idzie w chwili obecnej również wszelkie zmiany muszą być wykonane ręcznie aby wszystkie elementy nie odbiegały od oryginału.

Podejmując się modernizacji mamy na względzie również łatwość użytkowania , a więc kładziemy duży nacisk aby po zamontowaniu drzwi ze zmodernizowanym zamkiem działały lekko .

Zadzwoń: 601475470

 

  Wychowani na pięknych zabytkach starego Krakowa z dużym sentymentem podchodzimy do każdego starego zamka, klucza i drzwi. Niestety miłość do zabytków walczy z naszą wiedzą i doświadczeniem z zakresu zabezpieczeń antywłamaniowych.

  Słysząc o każdym kolejnym włamaniu do zabytkowego Kościoła, szczerze się oburzamy i dlatego z dużym sentymentem podchodzimy do modernizacji zabytkowych Zamków. Jednocześnie traktując to jak wyzwanie.

  Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży – zabytki muszą być chronione w sposób maksymalny , aby nie stanowiły tak łatwego łupu dla złodziei, a jednocześnie nie wolno kosztem dobrego zamknięcia szpecić ogólnego charakteru budynku.

  Na zdjęciu przedstawiony zamek elektromotoryczny ABLOY EL 560 , zmodernizowany i zabudowany zgodnie z sugestiami Konserwatora Zabytków Miasta Krakowa, który czuwał nad naszą pracą . Zamek zamontowany w olbrzymiej bramie wejściowej do Urzędu Miasta od strony Pomnika Dietla , stanowi zabezpieczenie ( stanowisko ochrony na bieżąco śledzi czy zamek jest zamknięty, otwarty kluczem, lub za pomocą przycisku wyjścia ewakuacyjnego).

  Drzwi zostały w ten sposób dostosowane do wymogów bezpieczeństwa antywłamaniowego jak również stanowią wyjście ewakuacyjne na wypadek zagrożenia życia w obiekcie.

  Zamek ABLOY EL zamyka się całkowicie (rygiel dolny wysuwa się automatycznie) przy każdym zamknięciu drzwi, a otwarcie następuje po przekręceniu klucza lub awaryjnie po odcięciu zasilania (np. przyciskiem wyjścia ewakuacyjnego).

  Nawet najnowocześniejszy zamek można zamontować tak aby nie szpecił pięknych, zabytkowych drzwi!!

  My to potrafimy ?

  Pozostałe usługi

  Awaryjne otwieranie

  Powodów tego typu zleceń jest wiele: zatrzaśnięte klucze, zepsuty zamek, zgubione klucze, otwarcia komornicze i inne.

  Montaż, wymiana, naprawa

  W naszej ofercie znajdziecie Państwo pełny i kompleksowy zakres usług związanych z zabezpieczeniami mechanicznymi.

  Dorabianie kluczy

  Klucze patentowe, klucze nietypowe, klucze do sejfów, dorabianie kluczy wg zamka, dorabianie kluczy Dierre i inne.

  Wymiana zamków skrzynek pocztowych

  Złamane, zagubione, zepsute klucze, to najczęstsze przyczyny wymiany zamków w skrzynkach pocztowych, boksach samochodowych, skrzynkach zamykających liczniki wody, gazu i innych małych urządzeniach.

  Zabezpieczenia antywłamaniowe

  Montaż zamków wielopunktowych, montaż blokad, montaż zasuw, montaż zamków okiennych.

  MASTER KEY

  Master key to system klucza generalnego, dzięki któremu ograniczymy ilość kluczy w obiegu. Zamówienie wykonujemy według życzenia klienta.

  Nasz team

   

  Zadzwoń: 601475470